Category: DEFAULT

Allegretto Grazioso - Johannes Brahms, Yuri Bashmet, Natalia Burnasheva, Mikhail Muntian*, Valentin Berlinsky - From Concerts For The 150th Anniversary Of J. Brahms (Vinyl)

DEFAULT9 Comments

9 Comments

  1. Johannes Brahms (gjermanisht: [johanəs bʁaːms], 7 maj - 3 prill ) ishte kompozitor dhe pianist gjerman i periudhës twindorirotanhohanridobalthumbslow.co në Hamburg në një familje lutherane, Brahms kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij profesionale në Vjenë, twindorirotanhohanridobalthumbslow.cocioni dhe statusi i tij si kompozitor është i tillë që ndonjëherë është i grupuar me Johann Sebastian Bach dhe.
  2. twindorirotanhohanridobalthumbslow.co! Asnji dite PD nuk ka kene e njejte me demokracine twindorirotanhohanridobalthumbslow.co te ishte,Ti nuk do ikje ne Amerike. Sa do gezohej Basha nese ti kopjon Bashen per tu fute ne nji twindorirotanhohanridobalthumbslow.co ne kete raste Basha do kuptonte gomarllekun e twindorirotanhohanridobalthumbslow.co muaj i vetarrestuar me cendrim ne cader,per te fituar humbjen.
  3. Është e vërtetë, prej ditës në të cilën Bundestagu ka votuar 9 kushtet, Lulzim Basha ka ndryshuar strategji. Një hap i domosdoshëm, sepse qëndrimi i parlamentit gjerman krijoi një moment.
  4. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ftuar kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, dhe të gjithë kryetarët e partive të opozitës jashtë parlamentare, në një takim News24 ka zbardhur ftesën e Metës, që ka lidhje me situatën në të cilën ndodhet vendi.
  5. Këshilli Kombëtar Shqiptar së bashku me deputetin Fatmir Hasani kanë reaguar lidhur me procesin e moszgjidhjes së kandidatëve shqiptar për gjykatës në Gjykatën Themelore në Bujanoc.
  6. VLORË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka listuar një sërë arsyesh se ku përse duhet të zgjidhet kryeministër, sipas së cilit ka karakteristika krejtësisht ndryshe nga kreu i qeverisë Rama.Në takimin e tij me të rinjtë në qytetin e Vlorës, në kuadër të turit "Rrugëtimi për Shqipërinë", Basha tha mes të tjerave, se ai, por edhe partia që drejton, PD-ja nuk ka.
  7. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e mbrëmjes së të mërkurës në Kamzë. Persona ende të paidentifikuar kanë tentuar të grabisin një dyqan, ku ndodhej një çift bashkëshortësh. Në rrethana ende të paqarta, grabitësit kanë qëlluar me armë në drejtim të tyre, duke i lënë fillimisht të dy të plagosur, transmeton TCH.
  8. TIRANE-E ndërsa Prokuroria e Tiranës sekuestroi audiopërgjimin e publikuar në një media afër Partisë Demokratike ku janë të përfshirë ish-kreu i KQZ-së Denar Biba dhe gjyqtari i Strasburgut Ledio Bianku, opozita, PD dhe LSI kanë vijuar me akuzat në drejtim të kryeministrit të vendit Edi twindorirotanhohanridobalthumbslow.co akuzoi sot se Rama dërgoi emisarët në Strasburg për të joshur dhe.
  9. twindorirotanhohanridobalthumbslow.co Platforma online twindorirotanhohanridobalthumbslow.co është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>